Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA to jedna z największych tego typu imprez w tej części Europy. Rekordowo wysokie nagrody i promocja kina niezależnego wyróżnia imprezę na mapie festiwalowej na całym świecie.

ŚWIĘTUJMY WSPÓLNIE 15 LAT KINA NIEZALEŻNEGO W KRAKOWIE!

15. edycję festiwalu Mastercard OFF Camera świętować będziemy w wyjątkowym stylu! Zaprosimy widzów do najbardziej klimatycznych krakowskich sal kinowych oraz w najbardziej magiczne zakątki miasta, w których zorganizujemy uwielbiane przez widzów kina plenerowe.

Wychodząc naprzeciw potrzebom czasów, część festiwalowego repertuaru dostępna będzie również online – na platformach Player.pl oraz PLAY Kraków.

Nie zabraknie także wyjątkowych wydarzeń towarzyszących!

W 2022 roku festiwal po dwuletniej przerwie ponownie odbędzie się w majówkę – rozpoczniemy 29 kwietnia, a zakończymy 8 maja!

OPIS FESTIWALU:

MASTERCARD OFF CAMERA

Najciekawsze filmy z całego świata, gwiazdy globalnego formatu, polskie i międzynarodowe premiery.

Festiwal Mastercard OFF CAMERA nawiązuje założeniami i tradycją do amerykańskiego festiwalu kina niezależnego Sundance. Na mapie festiwalowej imprezę wyróżniają wysokie nagrody i promocja kina offowego.

W ramach filmowej fiesty w Krakowie publiczność z całego świata koncentruje się na kinie niezależnym, odważnym zarówno treściowo i formalnie, oraz takim, które stawia na wartko opowiedziane, fascynujące historie. Najważniejszą częścią festiwalu jest Konkurs Główny „Wytyczanie Drogi”, w którym dziesięcioro debiutantów oraz autorów mających na koncie dwa zrealizowane filmy rywalizuje o Krakowską Nagrodę Filmową Andrzeja Wajdy – 25 tysięcy dolarów, przyznawaną przez międzynarodowe jury.

Impreza przyciąga najbardziej gorące nazwiska ze świata filmu i serialu. Istotnym elementem programu jest Konkurs Polskich Filmów Fabularnych, w którym najlepsze rodzime produkcje ostatniego sezonu walczą o nagrodę dFlights w wysokości 100 tysięcy złotych.

Mastercard OFF CAMERA to także szereg warsztatów, wykładów i dyskusji związanych zarówno z pokazywanymi filmami i konkretnymi sekcjami, jak i branżowe spotkania. Wielu reżyserów filmów prezentowanych podczas festiwalu przyjeżdża do Krakowa, żeby spotkać się i porozmawiać z widzami. Wszystkie te wydarzenia tworzą unikatowy klimat Festiwalu Mastercard OFF CAMERA – święta kina niezależnego.

 

Autorem tegorocznej identyfikacji wizualnej jest Tomek Kuczma.

plakat