Image
eva green

“Dirty Angels” to nowy projekt Martina Campbella, z którym francuska aktorka spotkała się już na planie “Casino Royale”. Tam wcieliła się w postać ukochanej Jamesa Bonda, tutaj sama będzie stawać do walki ze złem jako tajna agentka.

 

Akcja “Dirty Angels” ma rozgrywać się podczas wycofania amerykańskich sił zbrojnych z Afganistanu w 2021 roku. Grupa żołnierek, zorganizowana pod przykrywką pomocy medycznej, ma za zadanie uratować porwanych przez talibów nastolatków. Autorami scenariusza do filmu są Campbell i Alissa Silvermann.

 

Eva Green podkreśla, że jest niezwykle podekscytowana swoją rolą, jako że już od dawna chciała “wgryźć się w rolę w czystym kinie akcji”. Francuska aktorka ma na swoim koncie wiele charakterystycznych występów. Jej kariera zaczęła się od debiutu w kontrowersyjnych “Marzycielach” Bertolucciego. Potem współpracowała z kilkoma innymi sławnymi reżyserami: u Ridleya Scotta w “Królestwie niebieskim” była Sybillą Jerozolimską, u Tima Burtona zagrała trzykrotnie: w “Mrocznych cieniach”, “Osobliwym domie pani Peregrine” i w “Dumbo”, a u Romana Polańskiego w “Prawdziwej historii”, której uroczysta premiera z udziałem twórcy miała miejsce podczas festiwalu OFF CAMERA w maju 2017 roku. Wyrazista uroda i charyzma Green świetnie sprawdza się też w adaptacjach komiksów Franka Millera: w drugiej części komiksowego “Sin City” stała się tytułową Damulką Wartą Grzechu, w “300: Początek imperium” - mściwą Artemizją. Bardziej subtelne role tej aktorki to Susan z “Ostatniej miłości na Ziemi”, intymnego filmu katastroficznego, w którym wystąpiła z Ewanem McGregorem, czy Emilie z “Euforii”, gdzie stworzyła siostrzany duet z Alicią Vikander. Fani seriali kostiumowych pamiętają ją z kolei jako Morganę z “Camelota” i Vanessę Ives, w którą wcieliła się w znakomitym, składającym hołd literaturze gotyckiej serialu “Dom grozy” (ang. “Penny Dreadful”). Dla tych ostatnich mamy zresztą dobrą wiadomość - w produkcji są właśnie dwa filmy przygodowe, “Les Trois Mousquetaires - Milady” oraz “Les Trois Mousquetaires - d'Artagnan”, w których Eva Green otrzymała angaż jako Milady de Winter.

 

“Dirty Angels” powstaje pod skrzydłami Millenium Media. Światowa premiera filmu zaplanowana jest na przyszły rok.

 

Monika Żelazko