Image
jared leto

Jared Leto ma zagrać w filmie o projektancie mody Karlu Lagerfeld. Wraz z Emmą Ludbrook za pośrednictwem swojej firmy produkcyjnej Paradox będzie współprodukował film z House of Karl Lagerfeld.

 

Słynny projektant mody, Karl Lagerfeld zmarł w lutym 2019 roku i jest uważany za jednego z najbardziej fascynujących i cenionych twórców tego stulecia. 30 września, Anna Wintor (Chief Content Officer i Globalny Dyrektor Redakcyjny Vogue) i The Metropolitan Museum of Art ogłosiły, że tematem wystawy Costume Institute i Gali Met w 2023 roku będzie Karl Lagerfeld: Linia piękna. Wystawa poświęcona kultowej pracy i karierze Karla Lagerfelda będzie badać jego proces twórczy, ewolucję jego projektów i jego wieczny wpływ na modę.

 

Karl zawsze był dla mnie inspiracją — powiedział Jared Leto - Był prawdziwym erudytą, artystą, innowatorem, liderem i co najważniejsze życzliwym człowiekiem. Kiedy spotkaliśmy się z zespołem Karla Lagerfelda, natychmiast podzieliliśmy się kreatywną wizją wykonania pełnej szacunku ody dla Karla, jednocześnie przesuwając granice artystyczne tego, czym może być biografia.

 

Dokładna fabuła filmu pozostaje poufna, choć film obejmie kluczowe relacje w życiu Lagerfelda, opowiedziane przez nieprzewidywalny obiektyw, podobnie jak on sam. Producenci prowadzą obecnie rozmowy z filmowcami.

 

Przez lata skontaktowało się z nami kilku hollywoodzkich producentów, którzy zasugerowali współpracę przy filmie o kultowym życiu Karla – mówi Righi, dyrektor generalny KARL LAGERFELD - Dopiero odkąd poznaliśmy Jareda i Emmę, poczuliśmy się naprawdę pewni, że historia opowiadana jest w artystyczny sposób, który Karl chciałby zobaczyć. Podczas naszych rozmów stworzyliśmy równie pełną zaufania i inspirującą twórczą relację, która pozwoli nam bardzo płynnie pracować razem nad tym pięknym projektem.

 

Kinga Majchrzak

źródło: Deadline.com