Image
keanu reeves

Variety potwierdziło, że Warner Bros. nakręci kontynuację filmu akcji z 2005 roku „Constantine” z Keanu Reevesem w roli głównej. Gwiazda przeboju połączy się ponownie z reżyserem Francisem Lawrence, najbardziej znanym z przejęcia serii „Igrzyska śmierci” tuż po pierwszym filmie. 

„Constantine” to popularna marka w Hollywood, zapoczątkowana przez serial NBC stworzony przez Daniela Cerone i Davida S. Goyera, a jeszcze niedawno została rozwinięta w nową serię dla HBO Max przez J.J. Bad Robot Productions Abramsa. Jednak Variety twierdzi, że serial HBO Max już się nie rozwinie, chociaż streamer prowadził wczesne rozmowy z aktorem o głównej roli, zanim powstał nowy film. Do nowej adaptacji, której akcja rozgrywa się we współczesnym Londynie, napisano cztery scenariusze. Kolejnym odkładanym na bok projektem Justice League Dark jest seria „Madame X” wyprodukowana przez Angelę Robinson. Ale to nie znaczy, że obie serie nie mogą zostać wskrzeszone gdzie indziej. Źródła podają, że zarówno Warner Bros. Television, jak i Bad Robot pozostają bardzo wysoko w obu projektach i spodziewają się znaleźć dla nich nowy dom. 

Zaadaptowany z komiksów DC, John Constantine jest egzorcystą, który próbuje przechylić szalę zwycięstwa w walce dobra ze złem na swoją korzyść. Widząc demony i anioły, które wpływają na zwykłych ludzi, Constantine jest zmuszony wysłać każdego demona do piekła, umacniając w ten sposób swoje miejsce w niebie, ponieważ: Co byś zrobił, gdybyś został skazany na więzienie, w którym umieściłeś tam połowę więźniów? O tej kontynuacji od dawna mówi się wśród fanów, zwłaszcza po tym jak Reeves i Lawrence wzięli udział w spotkaniu na comic-conie po 15 latach od swojej współpracy. Poza tym sam gwiazdor otwarcie wyraził zainteresowanie powrotem do świętej wojny szalejącej na ulicach Los Angeles. Po prostu kochałem ten świat – powiedział Reeves Variety – i kocham tę postać. Szczegóły nie są wiadome chociaż już znamy podstawy samej umowy: Akiva Goldsman (który kieruje wieloma nowymi seriami „Star Trek” dla Paramount +) napisze i wyprodukuje za pośrednictwem swojej firmy produkcyjnej Weed Road Pictures, wraz z J.J. Abrams i Hannah Minghella. 

Kinga Majchrzak

źródło: Variety.com