Image
phoenix mara

Joaquin Phoenix i Rooney Mara zagrają w nowym filmie Pawła Pawlikowskiego „The Island” - dramatycznym thrillerze, którego zdjęcia mają rozpocząć się w 2023 roku.

Napisany i wyreżyserowany przez Pawlikowskiego film jest inspirowany prawdziwymi wydarzeniami i podąża historią amerykańskiej pary lat 30-tych, która odwraca się od cywilizacji, by zbudować swój prywatny raj na bezludnej wyspie. Jednak po tym, jak milioner przepływający obok na swoim jachcie nieumyślnie zamienił ich życie w sensację z brukowców, samozwańcza hrabina pojawia się znikąd ze swoimi dwoma kochankami i z planami przejęcia wyspy i zbudowania luksusowego hotelu. Wkrótce ze swoją świtą zaczyna zagrażać rajowi wybudowanemu przez bohaterów. Wojna psychologiczna wybucha, gdy uwodzenie i zazdrość przeradzają się w niewierność seksualną, zdradę i ostatecznie morderstwo – dokładnie w tym samym czasie sama natura zwraca się przeciwko intruzom na wyspie.

Dyrektor generalny FilmNation Glen Basner powiedział: Paweł Pawlikowski jest obecnie jednym z najwybitniejszych filmowców na świecie. Paweł opowiadający historię o zazdrości, zdradzie i morderstwie w rajskim ogrodzie jest dokładnie tym, czego wszyscy potrzebujemy, aby odciągnąć widzów z powrotem do kina.

Wyspa będzie powrotem Pawlikowskiego do filmów fabularnych po Zimnej Wojnie z 2018 roku, która zadebiutowała w Cannes, gdzie Pawlikowski odebrał nagrodę dla najlepszego reżysera. Film otrzymał trzy nominacje do Oscara. Joaquin Phoenix i Rooney Mara ostatnio wystąpili naprzeciwko siebie w dramacie historycznym „Maria Magdalena” z 2018 roku.

Kinga Majchrzak

źródło: Deadline.com

 

Picture author
United International Pictures Sp z o.o.